Lyft upp Qi Norwich [2013-05-11]
TuiNa , Wei Tuo Jin Ystad [2013-05-23]
Sommarkurserna - bättre och bättre år för år
 

[2012-05-28]

Det finns platser kvar på sommarkurserna 2012


Tiden går fort och snart är det dags för våra efterlängtade och populära sommarkurser. Sommarkurserna är vår stora höjdpunkt under året då många qigongare samlas för att studera och träna zhineng qigong tillsammans i totalt 18 dagar. Det går även att delta som nybörjare.

Träning av zhineng qigong på sommarkursen

Genom åren har många fått stora hälsoförbättringar under just våra sommarkurser. Förra årets kursrapporter från kurs 1 och kurs 2 innehåller flera goda exempel på olika resultat som våra deltagare har uppnått. Men vad du kan uppnå begränsas inte till dessa exempel utan är individuellt beroende på din egen situation. Vad som är unikt med sommarkurserna är att du får tillfälle att tillbringa 9 eller 18 dagar i vårt starka qifält för att få möjligheten att träna och förbättra din hälsa som helhet.

Det finns fortfarande några platser kvar på båda kurserna men det är först till kvarn som gäller. Det går bra att anmäla sig genom att klicka på länkarna nedan:
* Sommarkurs 1 som börjar 2012-06-25
* Sommarkurs 2 som börjar 2012-07-04



Dela med andra
 

Nossebro Sommarkurs 1
Nossebro Sommarkurs 2
Bergen Lyft upp Qi
Hangö Lyft upp Qi
Göteborg Lyft upp Qi
Kalmar Lyft upp Qi
Lund Shenxin
Ekenäs Lyft upp Qi
Trondheim Lyft upp Qi
Bodö Lyft upp Qi

Per kan hålla sin dotter
Barbros positiva trappa
Tålmodig Qigongträning nyckeln till Herbjörns tillfrisknande

Det finns inga Qigongkurser på min ort. Hur gör jag?